APIE LAJM | IT informacija | Bevielė interneto prieiga

Nuo 2016-09-01 LAJM pradėjo veikti atnaujinta bevielės interneto prieigos sistema LAJM mokymo korpuse, laboratorijų korpuse ir bendrabutyje. 

Iš viso bevielės prieigos sistemoje yra matomi trys tinklai:

  • eduroam- tai autorizuoto prisijungimo tinklas, skirtas visiems LAJM naudotojams, turintiems elektroninę paskyrą (plačiau apie eduroam pasaulyje);
  • EDU- tai tinklas, naudojamas tik administravimo funkcijų atlikimo tikslais;
  • EDU GUEST - tai tinklas, skirtas LAJM svečiams, kurie neturi LAJM elektroninės paskyros, o sukuriami prisijungimo duomenys turi terminuotą galiojimą.

Naudojimosi eduroam bevielio interneto prieigos paslauga sąlygos:

Prisijungimas prie eduroam tinklo atitinka vieno prisijungimo koncepciją ir yra toks:

  • vartotojo vardas (tapatybė)- tai jūsų LAJM elektroninio pašto adresas;
  • slaptažodis- tai jūsų LAJM elektroninės paskyros slaptažodis.

Prisiminkite, kad LAJM el. pašto adresas- tai elektroninės tapatybės patvirtinimas, todėl už elektroninės paskyros saugumą yra atsakingas naudotojas, kuris įsipareigoja neviešinti slaptažodžio tretiesiems asmenims, keisti ne rečiau kaip kas 60 prisijungimų ir naudoti elektroninę paskyrą studijų ir mokslo tikslais.

Eduroam tinklas gali būti diegiamas išmaniajame telefone, planšetiniame ar nešiojamame kompiuteryje, o taip pat ir stacionariame kompiuteryje, turinčiame bevielio tinklo plokštę. Diegiant eduroam paslaugą, pirmiausia, jums reikalinga parsisiųsti eduroam profilį sukuriančią programėlę pagal jūsų įrenginio operacinę sistemą. Programėlę atsisiųskite paspaudę šią nuorodą. Programėlė iš karto jums pasiūlys parsisiųsti tvarkykles pagal jūsų įrenginio, iš kurio prisijungėte, operacinę sistemą ir:

  • jeigu diegimą atliekate tame pačiame įrenginyje, siųskitės ir diekite programėlę sekdami informaciją savo įrenginyje;
  • jeigu diegimą atliksite kitame įrenginyje, pasirinkite nuorodą "Daugiau platformų" ir parsisiųskite programėlę pagal kitame įrenginyje įdiegtą operacinės sistemos versiją.

Iškilus klausimams, galite rašyti el. paštu helpit[eta]lajm.lt arba atvykti į 119 kabinetą darbo valandomis, t.y. I-V nuo 08:00 iki 12:00 ir nuo 13:00 iki 17:00. Atvykdami galite pasiimti ir savo įrenginį, kad galima būtų problemą išspręsti kartu.