LAJM veikla sertifikuota
pagal ISO 9001:2015
standarto reikalavimus
Lapkričio 25 d. LAJM prasidėjo studentų, atvykusių iš Ukrainos Chersono valstybinės jūrų akademijos, baigiamųjų darbų gynimai ir baigiamieji kvalifikacinių egzaminų laikymai jūriniam laipsniui gauti.
Linkime sėkmės, puikių įvertinimų ir ...septynių pėdų po kyliu!
Spalio 26 - 27 dienomis Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla studentus kvietė dalyvauti renginių cikle, kurių metu studentai turėjo išskirtinę galimybę sužinoti apie dominančias įmones, įstaigas, organizacijas, užmegzti sėkmingam karjeros startui naudingus ryšius. Išgirsti tikslinę informaciją, nuo ko pradėti jūrinę karjerą.
Žinoma, nestigo informacijos apie sėkmingą lyderystę bei šių dienų tendencijas - savęs reprezentavimą socialinėje erdvėje!
Su giliu liūdesiu pranešame, kad mirė ilgametis tolimojo plaukiojimo kapitonas, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventas, darbuotojas, garbės alumnas a.a. Sigitas Šileris.
Šiandien Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir Vilniaus Gedimino techniko universitetas (VILNIUS TECH) pasirašė susitarimą dėl transporto ir logistikos mokslo ir studijų klasterio įkūrimo. Naujasis klasteris iš esmės pakeis transporto ir logistikos mokslo bei studijų situaciją ir svariai prisidės prie Lietuvos transporto sektoriaus pažangos.
Kviečiame studentus trečiadienį 12 val.,dalyvauti susitikime, kurio metu savo istorijomis ir gerąja patirtimi dalinsis buvę Erasmus+ programos dalyviai, o tarptautinių ryšių skyrius supažindins su atrankos reikalavimais bei pristatys šalis ir aukštąsias mokyklas į kurias galima išvykti.
ERASMUS+ atveria galimybes!
Pirmieji išbandymai ir pirmosios patirtys!
LAJM jūrinių studijų studentai pradeda praktinius irklavimo ir buriavimo užsiėmimus Drevernos uoste su LAJM mokomaisias laivais JUNGA ir BARDAS.
2022 m. rugsėjo 14-16 d. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir Liepojos jūrų koledžas kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje.
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Ukrainos jūrų transporto darbuotojų sąjunga ir ITF Seafarers Trust fondas rugsėjo 1-ąją sudarė trišalę sutartį dėl Chersono jūrų akademijos trečiakursių studijų, kurias nutraukė karas Ukrainoje. Nuo sausio nauja ukrainiečių grupė tęs mokslus Klaipėdoje.
Plačiau skaitykite Lrytas.lt straipsnyje
Penktadienį LAJM lankėsi Susisiekimo ministerijos ministras Marius Skuodis.
Susitikimo metu buvo aptartos jūrininkų rengimo aktualijos. Direktorius Vaclav Stankevič ir kolegos pristatė naujų kompetencijų ir studijų plėtros galimybes, mokslinės veiklos plėtros perspektyvas, kvietė apžiūrėti studijų technologinę bazę bei išbandyti LAJM navigacinio treniruoklio valdymą.
Birželio 6 dieną LAJM lankėsi svečiai iš World Maritime University.
Svečiams pristatėme Lietuvos švietimo sistemą, jūrininkų rengimo Lietuvoje ypatumus, pasidalinome patirtimi kas nuveikta siekiant populiarinti jūrinę kultūrą ir kuria linkme judame skatindami jaunus žmones rinktis jūrines profesijas.
Šiandien prasidėjo prašymų studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose registravimas LAMA BPO sistemoje lamabpo.lt interneto svetainėje.
Daugiau apie LAJM vydomas studijų programas rasite čia.
Gegužės 17 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje lankėsi NAFTOMAR įmonės atstovai, kurių vizito tikslas yra bendradarbiavimo galimybės su LAJM dėl studentų jūrinių praktikų atlikimo įmonės laivuose.
Informuojame, kad Lietuvos transporto saugos administracija akreditavo LAJM pateiktą mokymo programą "Medicininė priežiūra" (angl. Medical Care) JRAB poskyris A-VI/4, 4-6.
Programa skirta jūrininkams, kuriems skiriama atsakomybė už medicininę priežiūrą laive.
Mokymų metu įgytos teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai padės kokybiškai teikti medicininę priežiūrą ligoniams ir nukentėjusiems tol, kol jie yra laive ir imtis neatidėliotinų efektyvių veiksmų.
2022-05-11 įvyko pirmasis LAJM mokslinės draugijos „SOCIETAS MARIS ACADEMICA“ narių susitikimas.
2022 m. gegužės 5-6 dienomis Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje svečiavosi Marlow Navigation Co. Ltd. atstovai: Martin Bankov , Janis Kanusevskis ir Eugenija Bronnikova.
Balandžio 11-15 dienomis vyko LAJM Atvirų durų dienos, kuriose dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius.
Šiais metais atvėrę LAJM duris ne tik pristatėme studijų programas, priėmimo reikalavimus, LAJM bendruomenę, bet ir pakvietėme pasimatuoti kiekvieną išskirtinę profesiją.
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir Ukrainos jūrų akademijos glaudžiai bendradarbiauja nuo 2019 m. – rengia dėstytojų mokslines stažuotes ir konferencijas,seminarus bei projektus, todėl prasidėjus karui Ukrainoje Chersono valstybinės jūrų akademijos vadovybė kreipėsi į LAJM prašydama padėti jų baigiamojo kurso studentams, tuo metu atlikusiems praktiką jūrų laivuose, užbaigti studijas Lietuvoje.
2022 m. balandžio 14 d. LAJM akademinės bendruomenės narių (išskyrus studentus) susirinkime įvyko Akademinės tarybos narių rinkimai.
AT Rinkimų komisija skelbia LAJM AT narių rinkimų rezultatus.
LAJM nuo 2022 m. kovo 28 d. pagal Erasmus+ programą atvyko dėstyti paskaitas studentams svečiai iš Rumunijos, Academia Navală "Mircea cel Bătrân": Ms. Edith-Hilde Kaiter, Mr. Ionut Christian Scurtu and Mr. George Novac. Džiaugiamės galėdami pasidalinti patirtimi su kolegomis, kartu pristatyti svečius LAJM studentams, praturtinti paskaitų turinį naujais mokymosi metodais.
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį su ISCID-CO Tarptautine verslo mokykla iš Diukerko.
Vasario 24 d., nuotoliniu būdu LAJM studentai buvo pakviesti dalyvauti Erasmus+ renginyje mobilumui studijuoti/atlikti praktiką.
Tarptautinių ryšių skyrius supažindino studentus su Erasmus+ programa ir atrankos kriterijais. LAJM laivavedybos studijų studentai pasidalino savo patirtimi studijuojant Rumunijoje, tuo tarpu uosto ir laivybos studijų programos studentės įspūdžiais ir patirtimi iš Kroatijos. Svečiai iš Slovėnijos, Liublianos universiteto, pristatė savo aukštąją mokyklą, Erasmus+ studentai pakvietė LAJM studentus pasinaudoti Erasmus+ programos galimybėmis pažinti kultūras, leistis į nepamirštamą gyvenimo nuotykį studijuojant ir atliekant praktiką užsienyje.
Klaipėdoje veikiančios mokymo įstaigos vienija jėgas ir kuria bendrą strategiją, kaip pritraukti kuo daugiau jaunuolių rinktis rinkoje paklausias ir gerai apmokamas profesijas. Uostamiestis gali pasigirti turintis puikiai išvystytą švietimo sistemos grandinę, kuri padeda specializuotą profesinį kelią pradėti dar profesinės mokyklos suole ir, esant poreikiui, jį sėkmingai tęsti aukštosiose mokyklose. Tai ypač aktualu profesijų, susijusių su jūriniu ir inžineriniu sektoriumi, atstovams – būtent tokius specialistus rengia Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras (JSDRC) ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM).
Tradicinis valstybinių švenčių minėjimas, pažymint Vasario 16-ąją - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Lietuvos valstybės vėliavą, skambant Lietuvos himnui, kėlė LAJM studentai ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų kariai.
Šiandien baigėsi Slovėnijoje vykęs projekto Maritime Engine Room Simulator On-Line partnerių susitikimas. LAJM atstovavo projektų grupės narės Indrė Mickevičiūtė ir Gintvilė Šimkonienė.
Dvi dienas vykusio susitikimo metu, partneriai aptarė veiklas, kurios buvo atliktos per pastarąjį pusmetį- parengti ir patvirtinti studijų moduliai, apžvelgti programinės įrangos rengimo etapai bei diskutuota dėl tolimesnių projekto veiklų vykdymo, numatyti Raumoje vyksiančių virtualios platformos testavimo etapai bei projekto rezultato viešinimo veiklos.
Daugiau apie projektą čia