APIE LAJM | Struktūra | Biblioteka | Atviroji prieiga

Atvirosios prieigos el. ištekliai
 
Atviroji prieiga - tai nemokama interneto prieiga prie mokslinių tyrimų produkcijos (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų, konferencijų pranešimų ir kitos medžiagos), kurią kiekvienas vartotojas gali laisvai skaityti, kopijuoti, spausdinti nedidelį skaičių kopijų, įsirašyti į savo kompiuterines laikmenas. Atvirosios prieigos plėtra suteikia galimybę skleisti mokslinių tyrimų rezultatus pasaulyje bei suteikti geresnę prieigą prie pasaulinių mokslo informacijos išteklių.
Auksinis atvirosios prieigos modelis – tai toks modelis, kai moksliniai darbai publikuojami atviros prieigos žurnaluose. Dažniausiai publikavimo išlaidas padengia patys autoriai, juos remiančios organizacijos ar kiti šaltiniai, o vartotojai nemokamai naudojasi informacija internete.
 Žaliasis kelias atvirosios prieigos modelis, kai autorius įkelia jau publikuotą arba dar nepublikuotą savo straipsnį į atvirosios prieigos mokslinės informacijos talpyklą  iškart po publikacijos paskelbimo arba praėjus nustatytam draudimo (embargo) periodui.
 
Atvirosios prieigos duomenų bazės:
 
Lietuvos teisės aktų paieška
Lietuvos oficialiosios statistikos portalas
Europos sąjungos šalių statistikos duomenų bazė
Atvirosios prieigos mokslo žurnalai
Atvirosios prieigos knygos mokslui ir studijoms
 Atvirosios prieigos knygų, straipsnių, magistro darbų, disertacijų ir kitų šaltinių duomenų bazių registras 
Atvirosios prieigos knygų, straipsnių, magistro darbų, disertacijų ir kitų šaltinių duomenų bazių registras
Viso teksto straipsniai ekonomikos temomis
Mokslinės informacijos paieškos sistema, kurioje galima rasti mokslines publikacijas iš atvirosios prieigos ar prenumeruojamų duomenų bazių
Elektroninės atvirosios ir ribotos prieigos knygos
Patentų paieškos sistema
 
Daugiau informacijos apie atvirąją prieigą rasite čia >>>