Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2021 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2021 m. archyvas

Tarptautinės konferencijos metu dėmesys skiriamas Baltijos jūros regiono geostrateginių problemų sprendimui 

Fondas SEFACIL šiais metais kartu su Havro Normandijos universiteto DEVPORT projekto grupe ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla bendradarbiaujant su Prancūzijos ambasadomis Latvijoje ir Lietuvoje bei Rygos laisvojo uosto direkcija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija rengia 3-iąją tarptautinę mokslinę praktinę BALTIC SEAS konferenciją ,,Baltijos jūra kaip ateities energetikos kryžkelė: uostas, laivyba ir geopolitinė perspektyva“.

Fondas SEFACIL, įkurtas 2010 m. Prancūzijos Havro jūrų uosto ir logistikos bendruomenės, yra Prancūzijos vyriausybės įsteigtos filantropinės organizacijos „Fondation de France“ dalis, kurios veikla nukreipta į pasaulinę frankofonų ir frankofilų kompetencijos centrų plėtrą, kuriant strategines verslo ir mokslo partnerystes, remiant mokslinius bei strateginius tyrimus ir organizuojant šių tyrimų sklaidą. SEFACIL – tai jūrų uostų veiklos ir jūrų verslo strateginių idėjų laboratorija, siekianti analizuoti globalių jūrų transporto, uostų ir logistikos tinklų struktūrą bei pokyčius.

3-ioji BALTIC SEAS konferencija prasidės rugsėjo 20 d. Rygoje, o rugsėjo 21 d. tęsis Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, 22 d. – Vilniuje.

Konferencijos dalyvių pranešimų tematika skirta Baltijos jūros regiono geostrateginių problemų sprendimų paieškai. Baltijos jūros regionas yra skirtingų ekonominių ir geopolitinių sistemų sankirtose, todėl šia kyla aštrios problemos, tokios kaip energetinių koridorių ir logistikos maršrutų kontrolė, visuotinis atšilimas ir nauji tarptautiniai prekybos keliai, dvišaliai ir geostrateginiai Rusijos ir Kinijos santykiai, Rusijos tarptautinė politika pasienio šalių atžvilgiu, Kinijos ,,Šilko kelio“ iniciatyvos poveikis jūrai ir uostui, laivybos Arkties pakrantės pakraščiu poreikis ir kt. Transporto ir logistikos sistemos neišvengiamai tampa politinėmis. Taigi, 3-iojoje BALTIC SEAS konferencijoje bus siekiama analizuoti energetikos, jūrų ir uostų problemas geopolitiniu požiūriu, atsižvelgiant į kaimyninių šalių, Europos Sąjungos įtaką regionui, apimant ir Kinijos ambicijų dėl „Baltijos geosistemos“ vertinimą.

Konferencijos renginiuose Rygoje ir Vilniuje pranešimus skaitys jūrų transporto sektoriaus ir jūrų verslo įmonių atstovai, politikai, diplomatai ir mokslininkai bei tyrėjai iš Prancūzijos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos ir kt. šalių – Viesturs Zeps (Rygos laisvojo uosto valdybos pirmininkas), Algis Latakas (Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius), Margus Vihman (Talino uosto komercijos direktorius, valdybos narys), Harold Kovs (Ventspilio laisvojo uosto generalinio direktoriaus patarėjas strategijai), Algirdas Šakalys (Rytų ir Vakarų transporto koridorių asociacijos prezidentas), Jonas Nazarovas (AB DFDS Seaways generalinis direktorius), Vladimiras Vinokurovas (Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijos direktorius) Marius Narmontas (RB Rail AS Lietuvos filialas vadovas), Saulius Kazakevičius (CMA CGM Lietuva generalinis direktorius), Robertas Valantiejus (Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vykdomasis direktorius), Aurelie Royet Gounin ir Bertrand Le Tallec (Prancūzijos ambasada Rygoje), Noemie Piaskowski (Prancūzijos ambasada Lenkijoje), Bertrand Le Tallec (Prancūzijos ambasada Lietuvoje), Celine Bayou (Prancūzijos Ginkluotųjų pajėgų ministerija), mokslininkai bei tyrėjai Vincent Dautancourt (Tartu Universitetas), Kristina Rimkūnaitė (Lietuvos energetikos institutas), Elena Valionienė (Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla), Kristine Carjova (Latvijos jūrų akademija), Catalin Pota (Rumunijos Mircea Cel Batran karinio laivyno akademija), Ivan Svachuk (Ukrainos gynybos universitetas), Adam Przybylowski (Gdynios jūrų akademija), Olivier Joly ir Ronan Kerbiriou (Havro Normandijos universitetas), Aidas Vasilis Vasiliauskas (Lietuvos karo akademija) ir kt.

Konferencijos rengėjai Arnaud Serry, Yann Alix ir Rima Mickienė bei Prancūzijos užsienio reikalų ministerija.