Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2021 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2021 m. archyvas

Tarptautinės konferencijos metu aptariamos Baltijos jūros regiono geostrateginių problemos

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigėsi rugsėjo 20–22 d. SEFACIL fondo organizuota tarptautinė BALTIC SEAS konferencija ,,Baltijos jūra kaip ateities energetikos kryžkelė: uostas, laivyba ir geopolitinė perspektyva“. 3-ioji BALTIC SEAS konferencija prasidėjo Rygoje ir tęsėsi Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje bei Vilniuje.

3-iąją tarptautinę mokslinę praktinę BALTIC SEAS konferenciją ,,Baltijos jūra kaip ateities energetikos kryžkelė: uostas, laivyba ir geopolitinė perspektyva“ organizavo Fondas SEFACIL kartu su Havro Normandijos universiteto DEVPORT projekto grupe ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla bendradarbiaujant su Prancūzijos ambasadomis Latvijoje ir Lietuvoje bei Rygos laisvojo uosto direkcija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

Konferencijos dalyvių pranešimų tematika skirta Baltijos jūros regiono geostrateginių problemų sprendimų paieškai. Taigi, 3-iojoje BALTIC SEAS konferencijoje buvo siekiama analizuoti energetikos, jūrų ir uostų problemas geopolitiniu požiūriu, atsižvelgiant į kaimyninių šalių, Europos Sąjungos įtaką regionui, apimant ir Kinijos ambicijų dėl „Baltijos geosistemos“ vertinimą.

Konferencijos renginiuose Rygoje ir Vilniuje pranešimus skaitė jūrų transporto sektoriaus ir jūrų verslo įmonių atstovai, politikai, diplomatai ir mokslininkai bei tyrėjai iš Prancūzijos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos ir kt. šalių.

Konferencijos rengėjai Arnaud Serry, Yann Alix ir Rima Mickienė bei Prancūzijos užsienio reikalų ministerija.
 
Eimanto Genio nuotraukos