Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2022 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2022 m. archyvas

Diplomų įteikimo ceremonija

Birželio 27 d. popietę, Klaipėdos koncertų salėje, iškilmingos ceremonijos metu buvo įteikti diplomai absolventams. Per šiuos metus LAJM išleido 122 absolventus. Ši šventė ypatinga – diplomai buvo įteikti ne tik LAJM absolventams, bet ir 2 studentams iš Ukrainos Chersono valstybinės jūrų akademijos, kurie dėl šiandieninės situacijos studijas baigė Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.
Sveikinimo kalbas sakė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclav Stankevič, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas, Karinių jūrų pajėgų komandoras Marius Šakinis, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Aleksandras Kaupas, Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius, o jų žodžiuose buvo akcentuojamas didžiulis Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos indėlis, puoselėjant Lietuvos, kaip jūrinės valstybės idėją, padėkos už puikiai parengtus jūrinio sektoriaus absolventus bei linkėjimai absolventams nesustoti mokytis, tobulėti ir siekti savo svajonių.
Šventės metu taip pat buvo įteikti LAJM socialinių partnerių apdovanojimai. Aloyzas Kuzmarskis, Klaipėdos pramonininkų asociacijos viceprezidentas įteikė Klaipėdos pramonininkų asociacijos vienkartinę stipendiją Jūrų laivavedybos studijų programos absolventui Dovydui Paserpskiui už baigiamąjį darbą, nagrinėjantį aktualią Klaipėdos miesto ir regiono problematiką „Ro-Ro keleivinio laivo „Sirena Seaways“ pakeliamos mašinų denio platformos eksploatavimo ypatumų analizė“.
VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas įteikė įsteigtą apdovanojimą už puikų baigiamąjį darbą, kuris atiteko Jūrų transporto logistikos technologijos studijų programos absolventei Emilijai Smelstoriūtei, kurio tema „Produktų cisterniniuose konteineriuose šildymo technologijos efektyvumo tyrimas: UAB „VTG Project Logistics Baltics“ atvejis".
UAB „Hoegh LNG Klaipeda” įsteigė net 6 stipendijas už geriausius studijų rezultatus 2021/2022 studijų metais, kiekvienoje studijų programoje, kurias įteikė įmonės direktorius Mindaugas Petrauskas.
Iškilmingos ceremonijos metu Petrui Bekėžai įteiktas LAJM Garbės alumni vardo pažymėjimas, o LAJM garbės alumnas, mokyklos absolventas, ilgametis tolimojo plaukiojimo kapitonas Sigitas Šileris savo Alma Mater perdavė studijų baigimo ir jūrinio laipsnio diplomus, kurie papildys LAJM muziejaus eksponatų kolekciją.
Jau tradiciškai šventinę nuotaiką renginio metu kūrė Karinių jūrų pajėgų orkestras, kurio vadovas Egidijus Miknius.