Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2017 m.

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2017 m. archyvas

SGD LAIVE TERMINALE „INDEPENDENCE" TECHNOLOGINĖ PRAKTIKA STUDENTAMS

2017 05 15 Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) pasirašytos sutartys dėl LAJM atrinktų studentų praktikos SGD laive-saugykloje „Independence“  nuo 2017-05-15 iki 2017-08-06.
Sutarčių pasirašyme dalyvavo AB „Klaipėdos nafta” generalinis direktorius Mindaugas Jusius, UAB Hoegh LNG Klaipėda generalinis direktorius Mindaugas Petrauskas, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Viktoras Senčila ir antro kurso studentai: Laivų energetinių įrenginių eksploatavimo studijų programos studentė Agnė Putriūtė ir Laivų elektros įrenginių eksploatavimo studijų programos studentas Dmitrij Bogačenko.
Sutartys pasirašomos vykdant 2016-08-09 suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorės AB „Klaipėdos nafta“, SGD laivo-saugyklos savininkės UAB „Höegh LNG Klaipėda“ ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokyklos (LAJM) pasirašytą susitarimą, kuriuo buvo numatyta bendradarbiauti sukuriant galimybes jūreivystės mokslų studentams atlikti praktiką SGD laive-saugykloje „Independence“.
AB „Klaipėdos nafta” ir LAJM, kurios yra 2016 m.  įkurto SGD klasterio narės, kartu su UAB „Höegh LNG Klaipėda“ susitarė, kad jau 2017 m. LAJM antro kurso studentų studijų metais bus organizuojamos praktikos SGD laive-saugykloje „Independence“.

„SGD kompetencijų ruošimas ir ugdymas mūsų bendrovei yra viena iš prioritetinių bendrovės vystymo krypčių, joje nuosekliai didiname savo indėlį, pirmiausia, dalyvaudami SGD klasterio veikloje, o dabar, kartu su partneriais, žengiame dar vieną kokybinį žingsnį – didiname SGD žinių įsisavinimą ir pritaikymą Lietuvoje. Tai itin specifinė sritis, kurioje mūsų šalis dar turi mažai patirties, todėl labai svarbu auginti mokslinį potencialą, ruošti specialistus, kurie galėtų įsilieti į augančią SGD industrijos rinką“, - kalba  AB „Klaipėdos nafta“ atstovai.

Pasak LAJM vadovo Viktoro Senčilos, po SGD laive-saugykloje atliktos praktikos studentai įgis vertingų žinių ir įgūdžių šių sudėtingų įrenginių eksploatavimo srityje.