Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2017 m.

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2017 m. archyvas

PRIESAIKA JŪRAI

2017 05 20 Tradiciškai Smiltynėje prie paminklo išplaukusiems ir negrįžusiems jūrininkams „Albatrosas“ Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmą kursą baigę studentai davė priesaiką jūrai. Jau 12 metų Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai duoda priesaiką jūrai, o šešti metai ceremonija vyksta prie „Albatroso“ paminklo. Šventiškai pasipuošę pirmakursiai iš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos per miestą iki Šiaurinio rago žygiavo su Karinių jūrų pajėgų orkestru aidint būgnams.
 
Pirmakursius sveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. „Būti jūros pašauktam, tai ne vien romantika, bet ir iššūkis, kurį, tikiuosi, jūs įveiksite“,- sakė jis.
 
Sveikinimo žodį tarė LAJM direktorius prof. dr. V. Senčila ir palinkėjo studentams septynių pėdų po kyliu. „Jums teko garbė stiprinti Lietuvą kaip jūrų valstybę“, - priminė profesorius.
 
Šiemet pirmą kursą baigė 170 studentų. Tai būsimieji jūrininkai ir jūrinio verslo specialistai: laivavedžiai, mechanikai, elektromechanikai, uosto logistai, vadybininkai bei finansininkai.
Informacija dienraštyje "Vakarų ekspresas" >>>