Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2021 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2021 m. archyvas

Lietuva jūrinė valstybė


Lietuvos jūrų muziejus kviečia paminėti Lietuvos laivyno 100-metį specialia programa „Lietuva jūrinė valstybė“. Šios ambicingos programos tikslas – paskatinti lietuvius suvokti jūrą ne tik kaip kurortinį elementą, o atrasti ją kaip vertybę, kuriančią mūsų valstybei daug platesnius socialinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius.
Programa startuoja specialia multimedijos publikacija „Geltona. Žalia. Raudona. MĖLYNA!“, pristatančia tarpukario Nepriklausomos Lietuvos kapitonus. Vėliau bus rengiamos parodos, forumas, specialūs leidiniai ir renginiai.
Prie Lietuvos jūrų muziejaus programos jau prisijungė Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos laivų savininkų asociacija, kitos valstybinės ir privačios institucijos.
__________________________

Ar buvote prie jūros? Tikriausiai buvote. Palanga, Šventoji, Nida, Klaipėda… O ar girdėjote šūkį: „Lietuva – jūrinė valstybė“? Turbūt girdėjote. O ar teko apie jį giliau susimąstyti ir savęs paklausti, kiek jūros yra mumyse, mūsų kultūroje, mūsų valstybingume?
1921 m. kovo 4 d. į Klaipėdos uostą atplaukė pirmasis laivas – motorinis burlaivis „Jūratė“, o kovo 11 d. ir antrasis – „Kastytis“. Šie įvykiai pažymi Lietuvos laivyno istorijos pradžią, nepelnytai primirštą lietuvių tautinėje savimonėje.
Juk Lietuvą dažniausiai įvardiname kaip krepšinio, archaiškos kalbos, lazerių, biomedicinos ar greičiausio interneto šalį. Tačiau ne jūrinę valstybę. O tokia ji, išties, yra. Jūra mums suteikia platesnius kultūros, socialinius ir ekonominius ryšius. Su jūra mes didesni.
Vasario 16-ąją, šiuo šūkiu, minėdami Lietuvos laivyno 100-metį, pradedame tęstinę programą „Lietuva – jūrinė valstybė“.