Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2021 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2021 m. archyvas

LAJM pirmo kurso studentai leidosi į žygį su burlaiviu „JUNGA LAJM“ 

Praėjusį savaitgalį t.y. birželio 19 d. minint Lietuvos laivyno šimtmetį gausus būrys Klaipėdiečių judėjo Jurbarko link, švęsti Jūros dienos Jurbarke. Lietuvos jūrų muziejaus iniciatyva bei prisidedant kitiems jūrinės industrijos atstovams, tarp kurių yra ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, renginys buvo organizuojamas Jurbarke- mieste, kuriame 1921 metais kovo 4 dieną buvo įregistruotas į Klaipėdos uostą atplaukęs pirmasis laivas su trispalve – motorinis burlaivis „Jūratė“.

Renginio metu nestigo edukacinių užsiėmimų, vyko LAJM parodomosios pratybos „Žmogus už borto“ su mokomuoju laivu „LYRA” bei laivų flotilės pasirodymas, o šventė iškilmingai užbaigta – išlydint LAJM burlaivį „JUNGA LAJM” į Klaipėdą vandens keliu Nemunu.

Ši iniciatyva, kaip teigia LAJM atstovai itin reikšminga prisidedant ne tik prie jūrinės idėjos sklaidos, bet ir skleidžiant žinią apie vidaus vandenų reikšmę. Iki vėlyvo sekmadienio vakaro LAJM pirmo kurso jūrinių studijų studentai su kapitonu leitenantu Vytautu Bardausku vandens keliu plaukė iš Jurbarko į Klaipėdą atrasdami ne tik vidaus vandenų žavesį, bet ir stiprindami ištvermę, irkluodami, ugdė komandinius įgūdžius, o poilsio metu žavėjosi nuostabiais kraštovaizdžiais. Buvo išsilaipinę prie Rambyno kalno, kur atsiveria puikūs peizažai. Žygis buvo kupinas džiugių emocijų, įspūdžių, o palankus vėjas leido užbaigti vandens žygį anksčiau nei numatyta.

LAJM atstovai džiaugiasi, kad jau pirmo kurso studentai susipažįsta su vidaus vandenimis taip pasiruošdami antrajame kurse praktikos metu išplaukti į tarptautinius vandenis!