Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2021 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2021 m. archyvas

LAJM absolventams įteikti Jaunesniųjų karininkų vadų mokymo pažymėjimai

Diplomų įteikimo šventės metu LAJM absolventams, baigusiems Jaunesniųjų karininkų vadų mokymo programą (JKVM), buvo įteikti Jaunesniųjų karininkų vadų mokymo pažymėjimai. Šiais metais Vadų kursus (JKVM) baigė 15 LAJM absoventų, tarp šių absolventų yra 3 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai.
Diplomus absolventams įteikė LAJM direktorius Vaclav Stankevič, studijų baigimo pažymėjimus – Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas. Pasveikinti kariūnų į ceremoniją atvyko Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.
 
Nuo 1994 m. LAJM kartu su Lietuvos kariuomenės karinėmis jūrų pajėgomis vykdo Jaunesniųjų karininkų vadų mokymo programą, kurią baigus suteikiamas elektromechaninės, navigacinės kovinės dalies vado arba denio karininko kvalifikacija ir karinis atsargos leitenanto laipsnis. Pagrindiniai JKVM tikslai yra apmokyti studentus laivo įgulos veiksmų ekstremaliomis situacijomis, sudaryti aktyvaus rezervo dalinį, ruošti LR karinių jūrinių specialistų mobilizacinį rezervą, ugdyti studentų pilietiškumą ir patriotiškumą.
 
Taip pat tai jau šeštoji Lietuvos karo akademijos absolventų laida, kuri po pirmo kurso rudens semestro Akademijoje mokslus tęsė Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Kariūnai Justas Lekšas, Minvydas Kubilius ir Paulius Degutis baigė bakalauro studijų jūrų laivavedybos programą. Jau liepos mėnesį jie karininko tarnybą pradės Karinėse jūrų pajėgose: „Eisime į jūrą – būsime laivo navigatoriai, atsakingi už saugų plaukimą. Taip pat būsime karininkai, kurių pareiga – tinkamai vadovauti savo komandai, vesti jos narius į priekį. Kaip sutarsime su savo komandomis, tokius rezultatus ir pasieksime.“

Pagal Akademijos parengtą ir pradėtą taikyti Karinių jūrų pajėgų karininko rengimo modelį, KJP studijas sudaro trys pagrindiniai etapai – įstojimas į Lietuvos karo akademiją, pusės metų studijos Akademijoje pagal Gynybos technologijų vadybos programą ir 3,5 m. trukmės studijos LAJM ir karinis rengimas KJP mokymo centre. Sėkmingai baigusiems studijas absolventams suteikiamas profesinio bakalauro laipsnis, atitinkamos kvalifikacijos ir karinių jūrų pajėgų leitenanto laipsnis.